Forum Koło nr 65 Strona Główna Koło nr 65
Zabrzańskie forum wędkarskie
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

STWORZENIE ŁOWISKA NO KILL.
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Koło nr 65 Strona Główna -> Kogiel-mogiel czyli dowolność tematów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
diesel
zaawansowany
zaawansowany


Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 127

PostWysłany: Sob Mar 27, 2010 19:14    Temat postu: STWORZENIE ŁOWISKA NO KILL. Odpowiedz z cytatem

POMYSLCIE SOBIE O WYCIAGNIECIU METROWEGO SZCZUPAKA, 3 KG LINA CZY PARONASTOKILOWEGO KARPIA LUB AMURA.ALE MARZENIA CO?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sob Mar 27, 2010 19:14    Temat postu:

Powrót do góry
janosik
średniozaawansowany
średniozaawansowany


Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 97
Skąd: zabrze

PostWysłany: Sob Mar 27, 2010 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ! Pomyślałem o tych pięknych efektach wędkarskiej nasiadki ale nie do końca jestem za całkowitym no kill ponieważ lubie czasem coś choćby nawet do wędzarki włożyć przy okazji grilla na ogródku , wolałbym wprowadzanie górnych wymiarów i limitów.Natomiast mam pytanie gdzie a raczej na której naszej kałuży proponujesz to zapoczątkować.Pozdrawiam
_________________
aloha!!!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Przemo
grafoman
grafoman


Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 464
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Nie Mar 28, 2010 07:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siemka Smile
Pierwsze to jak Janosik zauważył to gdzie : My jako takich wód nie mamy to tego typu celu.
po drugie co z tego ,że się stworzy takie łowisko i co dalej? Będziesz siedział 24 godz./dobę i pilnował? Mało prawdopodobne.
Następnie,jak chcesz być no kilowcem to nie mam nic przeciwko ,bądź sobie ale po co Ci zaraz osobne łowisko?Potem dojdą karpiarze,spiningiści,grunciarze i cała reszta będzie chciała mieć tylko swoje łowisko.
I po czwarte to ja znam łowisko gdzie są ponad metrowe szczupaczki,liny po 50 cm,piękne płocie.A wiecie dlaczego tam są? Bo to zbiornik mały,dziki,nie należący do PZW ,a tym samym nie zniszczony wpuszczaniem karpia i innego badziewia i dlatego uważam,że nie trzeba tworzyć specjalnych zbiorników i ustalać nowych punktów regulaminu.Pierwsze co się musi zmienić to mentalność niektórych wędkarzy(czyt. mięsiarzy),którzy zabierają wszystko co wpadnie w łapy.Bez tego nie ma szans na jakiekolwiek zmiany.Więc kol.Diesel,ja nie muszę marzyć bo jadę i łowię,a jak zabiorę czasem rybkę czy dwie to nic się nie stanie,a moje dzieciaki lubią rybkę Smile Pozdrawiam.
_________________

Karp to szkodnik którego trzeba wytępić!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bartek
zaawansowany
zaawansowany


Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 104
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Nie Mar 28, 2010 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej by było go zrobić na wojskowym Laughing znam bardzo fajne dzikie łowisko gdzie są fajne rybki trudne do złowienie (wiem po sobie że by złowić jednego szczupaka 1m jeździłem tam przez ponad rok Rolling Eyes ) tylko tam jest od razu no kill ponieważ jest to staw a raczej zalewisko z koksowym nasypem i nie miłosiernie śmierdzi tam woda Wink
_________________
NO KILL
Klub
Miłośników
Okonia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ARTEK_KO
zaawansowany
zaawansowany


Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 102
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Nie Mar 28, 2010 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Jaki sens ma wprowadzanie zasady NOU KILL jeśli większość wędkarzy się do niej nie stosuje i nikt ich nigdy nie zmusi do jej przestrzegania liczy się mięso. Zawsze będą wędkarze którzy łowią dla samej przyjemności wędkowania , ale jest grupa wędkarzy którzy wszelkie zasady i regulaminy mają w d...bez względu na to czy to jest łowisko ogólno dostepne czy specjalne.
Łowię dużo ryb, może to nie są okazy, ale większość zostaje wypuszczona zaraz po złowieniu, co często nie pozostaje bez negatywnej opini wędkujących. Często dochodzą do mnie opinie żon wędkarzy /prowadzę sklep wędkarski/, a raczej narzekania na swoich mężów, po co oni tyle i tak często łowią te ryby jeśli nie mają co z nimi zrobić po powrocie z wędkowania, sąsiedzi i rodzina już nie może patrzeć na ryby, sami jej nie jedzą , a oni wciąż łowią i ....finał ląduje na śmietniku.
Dopóki wędkarze będą mieli ,, nieograniczony dostęp do ryb,,nie nauczą się dla szanować i dbać o nie.
Zostatniej chwili : rozmawiam z klientem/wędkarzem, był na rybach brały jazie ,z jego rozmowy wynikało że brały same krótkie jaziki takie do 24 cm, gość na koniec rozmowy wyprowadził mnie z błędnej interpretacji , to nie były jaziki po 24 cm ale 24 sztuki złowione w ciagu paru godzin, pytam się czy zna limit, on tak 3 sztuki, ale jak brały to co miał zrobić
/ręce opadają/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Przemo
grafoman
grafoman


Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 464
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 06:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artur,i tu się mylisz.To nie wędkarze jak ich określiłeś.To MIĘSIARZE,KŁUSOLE I ZŁODZIEJE!!! I nie obrażaj proszę wędkarzy bo prawdziwi wędkarze tak nie robią.
Nie powiem,żebym był jakimś maniakiem no kilowcem ale jak wyżej wspomniałem dzieciaczki lubią świeżą rybkę Smile Więc będę zabierał tyle ile zjedzą i się nie zmienię. Razz
Bartek,wojskowy to powinni zasypać i trawę posiać,a nie ryby wpuszczać.Toż to parodia łowiska.Tam wpuszczają rybę tylko po to,żeby mięsiarstwo miało tani i szybki dostęp do mięcha.
Pozdrawiam.
_________________

Karp to szkodnik którego trzeba wytępić!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
diesel
zaawansowany
zaawansowany


Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 127

PostWysłany: Wto Mar 30, 2010 08:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla takich miesiarzy to najlepiej stawiki gdzie sie łapie i płaci od kg i spokój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
diesel
zaawansowany
zaawansowany


Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 127

PostWysłany: Wto Mar 30, 2010 08:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widziałem wojskowy siedzi tych miecholi pełno bo bierze ten jazik
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przemo
grafoman
grafoman


Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 464
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Wto Mar 30, 2010 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tam gdzie sie łapie i płaci od kilograma odpada.Powód-trzeba zapłacić.A po co płacić jak za darmochę można wyłapać co wpuszczą,a za tydzień domagać się kolejnego zarybienia(czyt.wpuszczania mięcha).To nie ten kraj i nie ci ludzie.
_________________

Karp to szkodnik którego trzeba wytępić!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bartek
zaawansowany
zaawansowany


Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 104
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Wto Mar 30, 2010 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No kurde już to kiedyś mówiłem Very Happy niech te ,,mięsiarze" zamiast opłacać karpia idę do jakiegoś sklepu rybnego kupią sobie żywego karpia zapchają lodówkę i niech się nie zbliżają do wody.
_________________
NO KILL
Klub
Miłośników
Okonia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
darekgliwice
narybek
narybek


Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 18
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Mar 30, 2010 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanie, jak wygląda sprawa górnych limitów , czy koło może na swoich wodach wprowadzić taki limit????jeśli tak to podpisze się pod tym obiema rękoma, a co do zarybień, to kiedyś zamykało się taki zbiornik na 2-3 tygodnie, a teraz łowią prosto z "rękawa"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przemo
grafoman
grafoman


Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 464
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Wto Mar 30, 2010 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek,ma być tylko górny wymiar karpia i to nie na każdym zbiorniku.Z tego co wiem jest taki na Rzeczycach.
Co do zamykania jestem tego samego zdania,nawet rozmawiałem z tym,co zarybia.Usłyszałem,że nie ma szans upilnować zbiornika po zarybieniu,a koszt pilnowania przewyższa koszt ryby więc lepiej jak wyłowią od razu.Dla mnie też jest parodią takie zarybianie ale jest nas za mało,żeby cokolwiek zrobić.
Bartek,taki jeden z drugim nie pójdzie do sklepu bo u nas karp tańszy.Policz: karta 193 zeta na rok.Taki "przeciętniak" oficjalnie łowi ok. 30 karpi na rok.Wychodzi 6 zeta z haczykiem za kilogram.Pokaż mi,gdzie kupisz tanie.? Poza tym widziałem gościa co w rejestrze miał ponad 100(!) karpi! Kupisz taniej??? Niestety to MY płacimy też za tą rybę! Cała nadzieja w Unii,która chce wprowadzić zakaz wpuszczania ryb,które nie występują naturalnie w zbiorniku,wtedy karp pójdzie do lamusa Smile A póki co to cierpmy i płaćmy .Pozdro.
_________________

Karp to szkodnik którego trzeba wytępić!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
diesel
zaawansowany
zaawansowany


Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 127

PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 08:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przemo to nie karp temu winien tylko ludzie w angli cholandi czy pieron wie jeszcze gdzie sa ludzie którzy łowia liny tacy którzy łowia wyłacznie drapierzniki i tacy którzy nastawiaja sie na karpia i jakos wszyscy umiej a sie zgodzic bo łowia z rozumem a nie po to by zapełnic zemrazary albo wykarmic osiedle(taaka jest prawda) jezeli chodzi o wymiary to na zebraniu wstepnie uchwalili ze lin bedzie miał wiekrzy wymiar tzn 30 a karp gorny 60(i oby wpuszczali mniej ale za to wiekrze sztuki) było cos wspomniane jeszcze o leszczu i okoniu wym.15
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przemo
grafoman
grafoman


Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 464
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat karpi i ich łowienie był poruszany już tu,na forum.Problem z karpiami i mięsiarzami to nie jeden związany z połowem tej ryby.Problem jest też taki,że "karpiarze" łowiąc,albo chcąc złowić większą sztukę wrzucają do wody tony świństwa,peletów i innego badziewia i to czasem oni bardziej niszczą łowiska niż sam karp.Dlatego jestem przeciwny wpuszczania świniaka do każdej wody.Jeden zbiornik i jak Darekgliwice napisał limit połowu na rok.Po wyczerpaniu nowa opłata.To by mięsiarzy uspokoiło i chodzili by na ryby dla relaksu,a nie taniego mięcha.Pozdrawiam.
_________________

Karp to szkodnik którego trzeba wytępić!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
diesel
zaawansowany
zaawansowany


Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 127

PostWysłany: Czw Kwi 01, 2010 10:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maly karp róna sie miesiarze zgodze( z limitam tez) sie. ale co powiesz na to jak po zawodach spławikowych na dnie lezą tony zanety i gnija a woda smierdzi jeszcze przez dwa tygodnie???a z drugiej strony lepiej wrzucic do wody kulki kukurydze czy cos w tym stylu niz rozmoczona bułka albo chleb który kwasi wode
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 10:08    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Koło nr 65 Strona Główna -> Kogiel-mogiel czyli dowolność tematów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 1 z 12
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Koło nr 65  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group