Forum Koło nr 65 Strona Główna Koło nr 65
Zabrzańskie forum wędkarskie
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co myślicie na temat limitu połowu karpia pow.50 cm.
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Koło nr 65 Strona Główna -> Kogiel-mogiel czyli dowolność tematów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Przemo
grafoman
grafoman


Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 464
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 08:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I prawidłowo!! Popieram!!
Ja poszedłbym dalej: jedna sztuka na tydzień! Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pią Mar 27, 2009 08:16    Temat postu:

Powrót do góry
Jarosław Biernacki
narybek
narybek


Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 1

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 08:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem jak najbardziej za tym limitem. Miejscowi odwiedzają wodę dwa razy na dzień, a wpisów do raportów połowów brak.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przemo
grafoman
grafoman


Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 464
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak piszesz,Jarek i trzeba z tym coś zrobić! czekają taki jeden z drugim na zarybienia i siedzą nad wodą całymi dniami zaraz po zarybieniu,a później"ryb nie ma"Powinien być limit 30 sztuk na rok i nowa opłata,jak na sekcyjnych. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GrudRad
średniozaawansowany
średniozaawansowany


Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 64
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam za rybami nie przepadam(do jedzenia oczywiście:D) ale ten limit 30 sztuk byłby zbyt ostry raczej;) Jednak na państwowych stawach ciężej złowić 30karpi niż na licencyjnych;P Ale gdyby limit wynosił 2 sztuki <50cm na dzień i do tego stawy nie byłyby zarybiane karpiem to może sytuacja nad stawami uległa by zmianie;) I w sumie jedno najważniejsze..gdy zaczynałem łowić (ok 10lat temu) to po zarybieniu stawy były zamykane - chociażby niegdyś Pnioki na których widniała informacja od kiedy można łowić.. i moim zdaniem gdyby teraz tak było na zbiornikach w stylu "Słup" itp.. to na pewno większość ryb z zarybień pozostawałaby w wodzie zamiast w zamrażarkach;]

Pozdrawiam;)
_________________
Radek 1984, Zabrze - koło nr 65
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przemo
grafoman
grafoman


Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 464
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moim zdaniem 30 to wystarczająca ilość.Ty nie jesz ryb,ja nie jem,większość wypuszczam i jest jeszcze wielu takich.Dlaczego więc mamy płacić za karpie innych???Chce karpia to nie sobie wykupi na sekcyjny i tam łowi.Zauważ,że inna ryba nie jest wpuszczana tylko karp i karp.Jeszcze trochę i nie złowisz lina,karasia(tego "naszego"),węgorza juz nie ma.Zostaną Ci tylko karpie ale też nie bo miejsce będziesz musiał tydzień przed zarybieniem rezerwować bo nie połowisz.Niech zrobią jeden staw gdzie jest karp a reszta normalne.

Pozdrawiam:)
_________________

Karp to szkodnik którego trzeba wytępić!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GrudRad
średniozaawansowany
średniozaawansowany


Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 64
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marzenia ściętej głowy;) Niestety mięsiarzy jest więcej niż nas i aby liczba członków w kole nie malała muszą być takie zarybienia.. ponoć koło 64 ma zarybić "mikulczyce" tylko karasiem i linem, jestem ciekaw czy dojdzie to do skutku:) Skuli mnie to też by mógł być 1 staw z karpiem o nazwie "Mięsiarskie eldorado"Very Happy Ja mam nadzieje, że wejdzie w końcu ustawa mówiąca o zakazie zarybiania karpiem, tylko wtedy wielu niezadowolonych "wędkarzy" będzie;D
_________________
Radek 1984, Zabrze - koło nr 65
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
IOpa85
narybek
narybek


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 4
Skąd: Zabrze/Gliwice

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli masz z tym problem to jeździj sobie tylko na sekcyjne. I po problemie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przemo
grafoman
grafoman


Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 464
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Mięsiarskie Eldorado"-dobre,hehehe ale niestety i prawdziwe Sad Nic na to nie poradzimy,jest nas za mało.Masz racje,karpiarze na jeden staw i tam niech walą tony zanęty,pelletu i co tam jeszcze do wody,a jak nie to przynajmniej jeden zbiornik wolny od tej "ryby",żeby "zwykły" wędkarz mógł połowić.
Co do ustawy to jakaś jest,która zabrania wpuszczania obcych gatunków do naszych wód ale nie wiem jak się to ma do karpia.
Pozdrawiam Very Happy
_________________

Karp to szkodnik którego trzeba wytępić!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
batman
narybek
narybek


Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 20
Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: Sro Maj 20, 2009 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja byłbym za tym, żeby karp nie miał limitu, ponieważ to jest obcy gatunek...Im mniej tego badziewia w wodzie tym wolniej będzie przebiegał proces eutrofizacji (jakby ktoś nie wiedział co to znaczy: http://pl.wikipedia.org/wiki/Eutrofizacja )
_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Przemo
grafoman
grafoman


Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 464
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Czw Maj 21, 2009 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to i obcy gatunek ale zarybiają tym badziewiem i jakby nie było limitu to MY wszyscy byśmy za to płacili!! Najlepszym rozwiązaniem byłoby całkowite zaprzestanie zarybiania "tym czymś" i byłby spokój Co do tego czy to obcy gatunek to tu bym sie spierał,owszem,jest to obcy dla naszych wód gatunek ale jest "uznany" za "swój" i stąd te zarybienia,chociaż ustawa zabrania wpuszczania do wód śródlądowych obcych gatunków.A Karp? Karp to po prostu mięcho za nasze pieniądze.Ja osobiście nie łowię tej ryby i nie mam zamiaru ale są "wędkarze".którzy preferują tylko Karpie,nie wiem,może nic innego nie umieją łowić? Faktem jest,że zarówno karpie jak i ich łowcy niszczą łowiska i MY,"normalni" nic na to nie poradzimy.
_________________

Karp to szkodnik którego trzeba wytępić!


Ostatnio zmieniony przez Przemo dnia Pią Maj 22, 2009 14:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mako
narybek
narybek


Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 13

PostWysłany: Pią Maj 22, 2009 08:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powinien być górny wymiar 50 no ale cóż...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przemo
grafoman
grafoman


Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 464
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Pią Maj 22, 2009 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mako,nie chodzi o to,żeby te karpie były ,wręcz przeciwnie,wywalić to z naszych wód !!
A dla tych co chcą łowić te ryby niech zrobią im sekcyjny tylko z karpiem i niech sobie łowią ile chcą,a w pozostałych wodach odbudować naturalną populacje ryb,które były przed wpuszczeniem karpia.
Teraz jak tylko są zarybienia to zaraz pytania: ile karpia,a czemu tak mało,a dlaczego taki mały,itp,itd.


_________________

Karp to szkodnik którego trzeba wytępić!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mako
narybek
narybek


Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 13

PostWysłany: Pią Maj 22, 2009 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

są rożne opinie na ten temat
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
batman
narybek
narybek


Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 20
Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: Sob Maj 23, 2009 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolega Przemo bardzo mądrze pisze, karpie niech będą, ale tylko na łowiskach komercyjnych, a wody "dzikie" niech będą zarybiane karasiem złocistym(nie japońcem!!), linem i leszczem, czyli gatunkami żyjącymi tam od wieków...
_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
GrudRad
średniozaawansowany
średniozaawansowany


Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 64
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Sob Maj 23, 2009 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko fajnie, pięknie.. ale póki w kole jest z pewnością nie mniej a niżeli 75% "osób które preferują tylko karpie" - brać oczywiście.. to w zarybieniach raczej się nic nie zmieni. Co to zarybień innymi gatunkami to i tak widać postęp w stosunku do lat wcześniejszych. Wpuszczane są leszcze, liny, karasie, jazie..- z białych ryb, co jakby nie patrzeć urozmaica rybostan naszych stawów. Przemo a odnośnie tych co nie umieją nic poza karpiami łowić to czy Oni karpie umieją łowić?Razz Jak dla mnie nie sztuką jest wysiadywać po zarybieniu, zmieniać się na telefon..i mieć satysfakcje z tak łowionych ryb. Ja tam ciągle jestem zdania, że jeśli (póki co) karpie i tak będą wpuszczane, podobnie jak i inne ryby, to stawy po zarybieniach powinny być zamykane na min 3dni! A lepiej i na dłużej! Prosty przykład z Doliny 3 stawów, na której po zarybieniu stawy są zawsze zamykane! Ryba zawsze się trochę zdąży rozejść, co za tym idzie nie będzie od razu po wpuszczeniu ryby przeludnienia na stawie.. i "zwykły" wędkarz łowiący np. raz w tygodniu też znajdzie miejsce dla siebie żeby połowić.
Oczywiście to tylko moje skromne zdanie.

Pozdrawiam tych, dla których mięso nie jest urokiem wędkowania!WinkRazz
_________________
Radek 1984, Zabrze - koło nr 65
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sob Maj 23, 2009 12:47    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Koło nr 65 Strona Główna -> Kogiel-mogiel czyli dowolność tematów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Koło nr 65  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group