Forum Koło nr 65 Strona Główna Koło nr 65
Zabrzańskie forum wędkarskie
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zarybianie??

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Koło nr 65 Strona Główna -> Kogiel-mogiel czyli dowolność tematów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Przemo
grafoman
grafoman


Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 464
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Pon Cze 17, 2013 16:10    Temat postu: Zarybianie?? Odpowiedz z cytatem

Witam.
Dziś w pracy odbyłem interesującą rozmowę. Otóż moja znajoma ma męża, który jest wędkarzem i ojciec też. Mieszkają na Makoszowach i z racji tego często łowią na tamtejszych zbiornikach. To co usłyszałem mnie przeraziło. Otóż twierdzi ona (moja znajoma), że jej mąż jak i ojciec słyszeli rozmowę dwóch powiedzmy to "wędkarzy" którzy to opowiadali jak to "miejscowi" (chodzi o mieszkańców budynku socjalnego) w dniu "zarybienia" w nocy "rzucali" się do "łowienia" czym się dało, głównie firankami, a czasem ktoś z jakąś "siecią" wyskoczył. Chodzi oczywiście o zbiornik Wojskowy.
Koleżanka twierdzi również, że jej mąż rozmawiał z kilkoma wędkującymi tam ludźmi i potwierdzają to, co usłyszał. Mało tego, wędkarze wiedzą o tym i twierdzą, że jest to nagminne i powtarzające się zjawisko ale nikt nic nie chce powiedzieć bo wiadomo jaki tam element mieszka.Dodam, że będąc w pracy słyszałem pogłoski na ten temat ale nie bardzo chciałem wierzyć.

Czy nasz zarząd wie o takich praktykach? Czy są podejmowane jakieś kroki by temu zaradzić? I wreszcie jaki jest sens utrzymywać i "zarybiać" zbiornik skoro tego samego dnia jest on "rozkradziony"? Bo to jest kradzież.
_________________

Karp to szkodnik którego trzeba wytępić!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pon Cze 17, 2013 16:10    Temat postu:

Powrót do góry
mario
narybek
narybek


Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 9

PostWysłany: Sro Cze 19, 2013 06:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,w każdym stadzie są czarne owce.Mąż i ojciec od tej znajomej pewnie nie mieli szczęścia do złapania ryby więc prościej jest powiedzieć że w danym zbiorniku nie ma ryb,że ci co zarybiali podzielili je między sobą,że kłusownicy przeciągnęli siatą itp.To tak jak z tymi poparzonymi karpiami po sypaniu przez nas wapnem.Paru wędkarzy mówiło ale nikt nie widział.Wojskowy po zarybieniu jest skrupulatnie pilnowany właśnie przez wzgląd na sąsiadujący tam budynek socjalny,i nie zdarzyło się jak dotychczas żeby kogoś złapano z sieciami lub firankami zdarzają się przypadki dzieci wędkujących bez karty na zamkniętym stawie ale patrole SSR przeganiają towarzystwo i wszystko wraca do normalności.Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przemo
grafoman
grafoman


Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 464
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Sro Cze 19, 2013 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytaj dokładnie o czym ja piszę, a później odpowiadaj.
Nikt nie narzekał, że nie ma ryb czy nic nie złapał.
Co do tego co napisałem wcześniej to te "podejrzenia" zostały potwierdzone przez bardzo wiarygodne źródło. Troszkę drążyłem temat i pewna osoba potwierdziła, że były takie przypadki o których pisałem ale czy jeszcze się zdarzają to nie wie ale jak były wcześniej to wątpię, żeby miłośnicy "darmowej" rybki zrezygnowali.
Co do "skrupulatnego pilnowania" to wątpię, żeby straż czy ktoś inny siedział tam 24h/dobę.
Ci co tam "łowią" to przez okno widzą czy ktoś jest czy nie i raczej nikt tego nie upilnuje, a już na pewno nie złodziei. To tyle.
Miałem wiadomości, które uważałem za ważne i się nimi podzieliłem. Reszta należy do WAS.
_________________

Karp to szkodnik którego trzeba wytępić!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotr142
narybek
narybek


Dołączył: 21 Lut 2017
Posty: 5

PostWysłany: Wto Lut 21, 2017 09:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie słyszałem o tym wszystkim
_________________
pensjonat zakopane
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Irek766
narybek
narybek


Dołączył: 13 Sty 2017
Posty: 8

PostWysłany: Pon Mar 06, 2017 07:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jja tez pierwsze słysze o czyms takim
_________________
Similar sites
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karpcik35
troszkę już działa
troszkę już działa


Dołączył: 08 Lut 2017
Posty: 35

PostWysłany: Nie Cze 25, 2017 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chciałbym być w ich skórze, kiedy zostaną dorwani. Trzeba koniecznie zakończyć ten haniebny proceder.


____________________________________________
Potrzebujesz pożyczki? kliknij tutaj i weź dla siebie najlepszą opcję
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kompator
narybek
narybek


Dołączył: 11 Maj 2018
Posty: 6

PostWysłany: Wto Maj 15, 2018 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że warto zostawić ten temat specjaliście. Dzięki temu można sobie wielu problemów oszczędzić.
_________________
Wszystko jest w Tobie. Złe emocje i dobre myśli. W życiu chodzi o to, żeby pozbyć się tych pierwszych i mieć jak najwięcej tych drugich. I to jest właśnie szczęście.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Wto Maj 15, 2018 15:17    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Koło nr 65 Strona Główna -> Kogiel-mogiel czyli dowolność tematów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Koło nr 65  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group